مهماندار نمایشگاه

در تامین نیروهای نمایشگاهی، شما باید نیرویی تحت عنوان مهماندار نمایشگاه نیز داشته باشید. این شخص وظیفه ارائه مناسب تر اطلاعات و همچنین پذیرایی بهتر از مهمانان و بازدیدکنندگان شما را دارد. علاوه بر مهماندار شما باید نیروهای دیگری همچون، مترجم نمایشگاه، بارمن و کافه من نمایشگاه، مسئول کانتر و… را نیز استخدام کنید.

بهترین راه برای تامین نیروهای مورد نظر برای غرفه نمایشگاهی، همچون مهماندار نمایشگاه، استفاده از خدمات یک مجموعه تشریفات نمایشگاهی است. این مجموعه ها تمام خدمات مورد نیاز برای داشتن یک غرفه خوب را به شما ارائه می دهند. همچنین به دلیل تخصص و تجربه، می دانند که شما به چه افرادی نیاز دارید و آنها را برای غرفه شما استخدام می کنند.

شرکت خدمات و پذیرایی در نمایشگاه زینو، به عنوان یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه، می تواند بهترین ها را برای شما فراهم کند و غرفه شما را به سمت هدفی که دارید ببرد. یکی از نکات مهم در برپایی غرفه، رسیدن به هدف موردنظر است. از این رو باید اشخاصی را کنار خود داشته باشید که شما را برای رسیدن به این مورد به بهترین نحو همراهی کنند.

مهماندار نمایشگاه کیست؟

نیروی مهماندار در واقع شخصی است که بیشترین ارتباط را با بازدید کنندگان نمایشگاه را دارد و می توان گفت نماینده شرکت غرفه دار می باشد. او در واقع میزبان غرفه نمایشگاهی شما به حساب می آید. از این رو باید این شخص با حساسیت خاصی انتخاب شود.

شخصی باشد که بتواند به خوبی از عهده وظایف خود بربیاید و در جذب بازدید کنندگان نقش به سزایی داشته باشد. شما برای هر 10 متر مربع غرفه نمایشگاهی خود، به یک مهماندار نمایشگاه نیاز دارید. توجه کنید که حتما از تعداد کافی مهماندار استفاده کنید که بتوانید در جذب بازدیدکنندگان موفق باشید.

وظایف مهماندار

تامین نیروی مهماندار نمایشگاه

مهماندار در غرفه نمایشگاهی شما وظایفی را بر عهده دارد که باید به خوبی آن را انجام دهد و همچنین بر آنها تسلط کافی داشته باشد. در ادامه این وظایف آورده شده است.

  • با اصول معاشرت کاملا آشنایی داشته باشد. این اصو شامل مواردی همچون تشکر کردن و خوشامدگویی صحیح می باشد.
  • ممکن است در غرفه شرایط بحرانی ای پیش بیاید، باید توانایی مدیریت آن را داشته باشد.
  • به خوبی از بازدید کنندگان غرفه نمایشگاهی پذیرایی کند.
  • اگر مهمان یا بازدیدکننده ای ناراضی بود، بداند که چگونه باید با او برخورد کند و او را آرام کند. این امر بسیار مهم است. گاهی می توان با شیوه صحیح همین بازدیدکننده ناراضی را به یک مشتری تبدیل کرد.
  • روش خوب و مناسبی برای معرفی خود و همچنین شرکت داشته باشد. او نماینده شرکت است و باید این موضوع را مدنظر داشته باشد.
  • سعی کند از مکالماتی استفاده کند که بازدید کنندگان را نسبت به شرکت ارائه دهنده غرفه خوش بین کند.

مهماندار باید به چه نکاتی توجه کند؟

مهماندار نمایشگاه باید با حرفه خود آشنایی کامل داشته باشد و آموزش های لازم را در این زمینه گذرانده باشد. مهم است که مواردی را به صورت حرفه ای انجام دهد. علاوه بر مواردی که در بالا گفتیم، نکاتی هست که باید مورد توجه قرار دهد. در ادامه این نکات به طور مختصر آورده شده است.

جابه جایی وسایل

مهماندار نمایشگاه باید وسایلی که می خواهد جابه جا کند را با دست چپ بگیرد و برای ارائه آن به شخص دیگر، با دست راست این کار را انجام دهد.

خوش رویی

مشخصا شخصی که وظیفه ارتباط با بازدید کنندگان را دارد باید با خوش رویی و لبخند روی لب این کار را انجام دهد. این مورد هرچند ساده ولی در ارتباط با اشخاص بسیار مهم و تاثیرگذار است. خنده رو بودن در تمام مراحل انجام وظیفه او، چه در زمان ارتباط با مشتریان و چه در زمان فعالیت های دیگر مهم است.

نظم و مرتب بودن

داشتن نظم و همچنین مرتب بودن در همه اوامر بسیار مهم است. جمع آوری وسایل اضافی، تمیز و بهداشتی بودن مواد غذایی موجود در غرفه و از همه مهمتر آراسته بودن خود مهماندار نمایشگاه بسیار مهم است. مهماندار باید لباسی مرتب ، اتو کشیده و تمیز بر تن کند و از اعمالی همچون پاک کردن عرق با آستین یا دست، خارش بدن و… جلوگیری کند.

گاهی پوشیدن دستکش سفید و همچنین بستن دکمه بالایی لباس (هر چند مهماندار با آن راحت نباشد)، نشان دهنده مرتب بودن مهماندار است. ناخن های کوتاه، موی سر مرتب، آستین های مرتب، استفاده نکردن از عطرهای تند همگی موارد مهمی هستند که باید رعایت شود.

توجه به پذیرایی

مهماندار در غرفه نمایشگاهی

مهماندار باید به امور و منو پذیرایی تسلط کاملی داشته باشد. همچینین موارد بهداشتی را در زمینه پذیرایی رعایت کند. این موارد در نگرش بازدید کننده نسبت به غرفه تاثیر بالایی دارد.

ارتباط صحیح با بازدیدکنندگان

ارتباط و معاشرت با بازدید کنندگان کاری است که باید با آداب و اصول خود انجام شود. مهماندار نمایشگاه باید در تمام موارد از قبیل دست دادن، مکالمه، خداحافظی و… آداب صحیح را به کار بگیرد.

استخدام نیروی مهماندار نمایشگاه خوب

همانطور که در مطالب گفته شده عنوان شد، نیروی مهماندار نقش بسیار مهمی در غرفه نمایشگاهی شما دارد. به همین دلیل باید شخص مناسب و بهترین فرد برای این کار را استخدام کنید. مهم است که تجربه و تخصص لازم را داشته باشد و شما بتوانید با خیال راحت این وظیفه را به او محول کنید.

مشخصا بررسی و استخدام این نیرو برای شما کار سختی خواهد بود. نمی دانید که شخصی که انتخاب می کنید آیا واقعا مناسب این شغل است یا خیر. همیشه گفته اند کار را به کاردان آن بسپارید. شما می توانید از شرکت خدمات نمایشگاهی زینو بخواهید نیروهای مورد نظر شما را فراهم کند.

این مجموعه با سال ها فعالیت و همچنین حضور در غرفه ها و ایونت های مختلف، توانسته رضایت مشتریان زیادی را جلب کند. همچنین به دلیل تخصصی که دارند، بهترین نیروها را استخدام کرده و می دانند که چه شخصی برای چه حرفه ای مناسب است. مجموعه خدمات نمایشگاهی زینو برای استخدام نیروهای خود همچون مهماندار نمایشگاه، تخصص، مهارت و تجربه را شرط لازم می داند.

شما می توانید جهت مشاوره رایگان، دریافت راهنمایی و همچنین بهره مندی از خدمات این مجموعه با شماره های ۰۹۱۲۹۴۴۹۲۱۲۰۹۳۹۵۴۶۳۷۸۷ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

خدمات دیگر مجموعه ما:

غرفه سازی نمایشگاهی

برگزاری همایش و جشنواره

برگزاری ایونت