ایونت چیست؟

ایونت یا همان رویداد معادل انگلیسی Event است و به یک اتفاق یا پیشامد گفته می شود. در زبان ما از رویداد به معنی مثبتی نگاه نمی شود و بیشتر در ذهن یک اتفاق یا حادثه را تداعی می کند. از این رو به آن ایونت گفته می شود. همچنین در علم بازاریابی کلمه ایونت مارکتینگ شناخته شده تر است.

اگر از دید بازاریابی بخواهیم توضیح بدهیم، در واقع یکی از مواردی است که برای بازاریابی و جلب نظر مشتری و ایجاد مشتری جدید استفاده می شود. در این روش، یک گردهمایی مانند نمایشگاه، مهمانی و یا … برگزار می شود که در آن محصول به صورت مستقیم معرفی و در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

در ایونت، ارتباط موثری بین مشتری و شرکت ایجاد می گردد. در برگزاری ایونت مشتریان در یک فضای گرم و دوستانه با محصول آشنا می شوند. همچنین در چنین رویدادهایی، از اشخاص معروف و بازیگران نیز برای جلب توجه بیشتر دعوت به عمل می آید.

ایونت چیست

مجموعه خدمات نمایشگاهی زینو می تواند به شما در صفر تا صد برگزاری ایونت ها کمک کند. کافی است با مشاوران ما تماس بگیرید و از آنها راهنمایی و مشاوره لازم را به صورت رایگان دریافت کنید.

انواع ایونت

ایونت ها انواع مختلفی دارند، که می توان به مواردی همچون همایش‌ ها، کنسرت ها، نمایشگاه فصلی، اسپانسرینگ مسابقات ورزشی و فیلم ها و… اشاره کرد.

ایونت پلنر

همانطور که از نامش مشخص است به برنامه ریز ایونت یا رویداد گفته می شود. این شخص وظیفه دارد که تمام کارهای برگزاری ایونت را از صفر تا صد به عهده بگیرد.

ایونت پلنر

ایونت پلنر چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

برای مدیریت بهتر و مناسب تر یک رویداد، برنامه ریز ایونت باید مهارت هایی را داشته باشد. او باید:

  • بتواند چند کار را انجام دهد.
  • روابط عمومی بالا و توانایی ارتباط برقرار کردن خوبی داشته باشد.
  • توانایی سازمان دهی یک برنامه و یک تیم را دارا باشد.
  • در کار خود خلاقیت بالایی داشته و بتواند بهترین و ناب ترین پیشنهادات را ارائه کند.
  • به جزییات زیاد توجه کند.
  • در علم مذاکره و فروش جهت بازاریابی متخصص باشد.
  • توانایی برنامه ریزی و کنترل بودجه و هزینه ها نیز مورد مهمی است.
  • و…

برنامه ریز ایونت در چه مواردی می تواند کمک کند؟

برای برگزاری ایونت ها، از جمله همایش ها، سمینارها، دورهمی های شغلی، قرارملاقات های بزرگ و… می توانید از خدمات یک ایونت پلنر استفاده کنید. کافی است برگزاری رویداد را به او بسپارید و توجه خودتان را به مواردی همچون متن سخنرانی و… اختصاص دهید.

برگزاری ایونت تخصص بالایی نیاز دارد. از این رو اگر شما در این زمینه مهارت کافی را ندارید، بهتر است کار را به شخص یا تیمی بسپارید که بتواند تمام جنبه ها و موارد را در نظر بگیرد و خروجی خوب و مورد انتظاری از رویداد داشته باشید.

همچنین یک ایونت پلنر، می تواند در کمترین زمان برنامه ریزی اصولی و مناسبی را به شما ارائه دهد، از این رو حتی اگر زمان کمی هم برای برگزاری رویداد دارید، نگران نباشید. شرکت خدمات نمایشگاهی زینو، می تواند شما را در این زمینه همراهی کند. کافی است با مشاوران زینو تماس بگیرید و به طور رایگان راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

وظایف برنامه ریز رویداد

ایونت پلنر ابتدا با شرکت برگزارکننده ایونت صحبت می کند و به توافقاتی برای برگزاری رویداد می رسند. سپس کار خود را شروع می کند. او باید مواردی را در نظر بگیرد و انجام بدهد که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

تعیین هدف

ابتدا باید هدف از اجرای ایونت مشخص شود. با مشخص شدن هدف، راه کارهای اساسی و برنامه ریزی صورت می گیرد.

مشخص کردن حوزه فعالیت ایونت

باید مشخص شود که ایونت در چه مقیاسی باید اجرا شود. اگر اولین ایونت اجرا شده است، نیازی به یک تالار بزرگ نیست و می توان در مقیاس کوچک تری برگزار گردد. در واقع با مشخص شدن حوزه فعالیت، گستردگی رویداد نیز مشخص می شود.

برنامه ریز رویداد

مشخص کردن جدول زمانی

باید یک نقشه راه زمانی مناسب ترسیم شود. جدول زمانی در مدیریت زمان بسیار کمک کننده است.

مدیریت تیم

تمام کارها و برنامه ها باید با هماهنگی و تحت نظارت ایونت پلنر باشد. این شخص باید تیم را به خوبی انتخاب و وظیفه هر کس را مشخص کند و نظارت کامل بر اجرای وظایف داشته باشد.

انتخاب مکان مناسب

یک مکان مناسب باید انتظارات ایونت را برآورده کند. به طور مثال برای تعداد مهمانان دعوتی فضای کافی داشته باشد.

هماهنگی با عکاس، فیلمبردار و…

باید تمام وسایل و امکانات تهیه شود و با اشخاصی همچون عکاس، فیلمبردار، سخنرانان، مهمانان ویژه همچون بازیگران و… هماهنگی های لازم انجام شود.

مدیریت بودجه

یکی از مهمترین موارد در برگزاری ایونت، مدیریت بودجه است. باید تمام هماهنگی ها و برنامه ها با توجه به بودجه انجام بگیرد. به خصوص اگر بودجه مبلغ محدودی باشد، باید یک مدیریت صحیح صورت بگیرد که به تمام موارد همچون، پذیرایی، دکوراسیون، کارکنان، بازاریابی و… بودجه مناسب تخصیص داده شود.

تبلیغات

قبل و بعد از اجرای ایونت، باید تبلیغاتی صورت بگیرد. انتشار خبر قبل از برگزاری و همچنین ارائه عکس ها و فیلم ها بعد از برگزاری در شبکه های اجتماعی یکی از روش های تبلیغات است.

شرکت برگزاری ایونت

بازاریابی محصول

مهمترین نکته معرفی محصول مورد نظر است. باید راهی پیدا کنید و محصول را به افراد حاضر در ایونت معرفی کنید. برای این مورد می توانید از کارت ویزیت، بروشور، کارت هدیه و… استفاده کنید.

هزینه برگزاری ایونت

همانطور که توضیح دادیم ایونت ها انواع مختلفی دارند و هر کدام گستردگی خاص خود را دارند. از این رو نمی توان قیمت مشخصی را اعلام کرد. باید شما ابتدا با یک ایونت پلنر صحبت کنید و هدف و بودجه خود را اعلام کنید. او بهترین پیشنهادات را با توجه به هدف و بودجه شما برای شما آماده می کند. هزینه هایی که باید در نظر گرفته شود شامل: هزینه مکان، تبلیغات، کارکنان، پذیرایی، مهمانان ویژه و… می باشد.

بهترین ایونت پلنر برای برگزاری ایونت

تیم زینو در زمینه های گوناگون همچون پذیرایی نمایشگاهی، تشریفات در نمایشگاه، عکاسی و تیزر برداری، برگزاری همایش و جشنواره و… فعالیت می کند. یکی از خدماتی که شرکت زینو به شما عزیزان ارائه می دهد و جز بهترین ها در ایران است، برگزاری ایونت می باشد.

داشتن نیروهای متخصص و با تجربه در این زمینه توانسته رضایت مشتریان زیادی را جلب کند.با تخصص و مهارت تیم زینو شما می توانید بهترین ها را تجربه کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان و استفاده از خدمات زینو با شماره های ۰۹۱۲۹۴۴۹۲۱۲۰۹۳۹۵۴۶۳۷۸۷ تماس بگیرید.